Yakın Doğu İlkokulu Okul Öncesi 3 yaş grubu öğrenci ve velilerimizin katılımıyla “Parent and Child Play Day” etkinliğimiz gerçekleştirildi.

Velilerimizi çocuklarıyla buluşturan bu güzel etkinliğimizde, eğlenceli ve öğretici İngilizce oyunların yanısıra, gözlem ve deneyim yoluyla keşfetmeyi vurgulayan pekçok farklı aktivitemiz de yer almıştır.

Her birini farklı istasyonlara ayırdığımız oyun ve etkinliklerimizden bazıları; “Denge Oyunu”, “Foil Boyama Aktivitesi”,“Bilye Boyama”, farklı duygu ifadelerinin öğretildiği “Basit Bilimsel Deney” ve “Üfleme Oyunu”dur. Aktivitelerimizde kullanmış olduğumuz oyunların her biri farklı eğitim ve öğretim teknikleri içermektedir.

Aktivitelerimizin faydalarından bazıları 3 yaş grubu öğrencilerimizin farklı İngilizce sesleri çıkarabilmelerini kolaylaştırma, konuşmaya yönelik yüz kaslarını çalıştırma, gözlem yapıp deneyimlemeyi ve sonuç çıkararak öğrenmeyi vurgulama ve 3 yaş grubu için oldukca önemli olan ince ve kaba motor gelişimine fayda sağlayacak aktivitelerle İngilizceyi pekiştirmektir.