Üniversitemiz bünyesinde yer alan Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde gerçekleştirilen eğitim-öğretim alanındaki bilimsel çalışmaların, okulumuzdaki öğrencilerimize olumlu bir kazanım sağlayabilmesi adına kurumlar arası bir işbirliği köprüsü oluşturulmuştur.

Bu işbirliği dahilinde ve YDÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü ile Lefkoşa Türk Belediyesi Orkestrası arasında imzalanan protokol çerçevesinde, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim 4. sınıf müzik dersi programı içeriği dikkate alınarak tasarlanan eğitim konserlerinden biri de Yakın Doğu ilkokulu öğrencileri için 21 mart Çarşamba günü kütüphane 4. Salonda gerçekleştirildi.

Bu etkinlikte öğrencilere, konser dinleme / izleme ile ilgili bilgiler, temel müzik bilgileri, orkestrada yer alan çalgılar ve orkestra şefi ile ilgili bilgiler son olarak da müzik terimleri ile ilgili bilgiler aktarılmıştır.

Öğrencilerimiz bu etkinlikte hem öğrendikleri ders içeriklerini bir müzik ortamı içerisinde pekiştirme fırsatını yakalamış, hem de orkestranın seslendirdiği “Çocuk Şarkıları Süiti, Al Yemeni Mor Yemeni, Kıbrısım, Türk Marşı” eserlerini dinleyerek müzik dağarcıklarını genişletmişlerdir.Etkinlik büyük bir coşku ve öğrencilerimizin bildikleri eserlere eşlik etmesiyle son bulmuştur.