Yakın Doğu İlkokulu olarak başlatmış olduğumuz veli iletişim günlerimizden ‘English Fun Week’ etkinliğimizin ilki 8-11 Mayıs tarihleri arasında velilerimizin yoğun katılım ve ilgisiyle gerçekleştirildi.

‘English Fun Week’ etkinliğimiz okulumuzda uygulanmakta olan Cambridge ESOL müfredatı çerçevesince düzenlenmekte ve pekçok farklı eğitici-öğretici oyun istasyonlarından oluşmaktadır. Bu etkinliğimiz sırasında velilerimiz çocuklarının İngilizce seviye ve bilgisini gözlemleme fırsatı bulmakta ve bunun yanısıra, İngilizce öğretimi sırasında kulanmakta olduğumuz değişik eğitim-öğretim metodları hakkında bilgi edinmektedirler.

Yakın Doğu İlkokulu olarak her zaman yeniliğe önem vermekte ve teknolojinin eğitime olan katkısını etkin bir şekilde kullanmaktayız. Bu bağlamda ‘English Fun Week’ etkinliğimize, okulumuz İngilizce mufredatında haftada bir uygulamakta olduğumuz iPad eğitimini de dahil ettik. İnanıyoruz ki, İngilizce öğrenmek iPad kullanımıyla çocuklarımız için bir o kadar daha eğlenceli ve faydalı olabiliyor. iPad istasyonumuzda kullandığımız dinleme aktiviteleriyle, öğrencilerimizin düzgün telafuzu ve lisanın melodisine alışmaları sağlanırken, başarıyla tamamlanan oyunlar sonrasındaki ödül alma veya level atlama gibi unsurlarla da eğlenerek öğrenmeleri mümkün olabiliyor. ’English Fun Week’ aktivitemiz boyunca aileleriyle birlikte eğlenip öğrenme fırsatı bulan çocuklarımız; teknoloji ve oyunun öğrenimdeki önemini de bizlere bir kez daha hatırlatmiş oldular.