FLÜT

Flüt eğitselinde ,öğrencilerimiz blok-flüt çalmayı öğreniyorlar.Nefesli bir çalgı olan blok flüt ,düzenli çalışılırsa akciğer gelişimi ile el – parmak kaslarının  gelişimine (psikomotor davranış)  olumlu etki sağlar.

PİYANO

Piyano eğitsel faaliyetinde,öğrencilerimiz tuşlu çalgı olan piyanoyu “org/klavye” üzerinde tanıyıp,öğreniyorlar.Bunun yanında temel nota bilgileri ve kavramlarını  da öğreniyorlar. Özellikle 9 yaşa kadar piyano eğitimi almanın,beyinin işlem merkezini geliştirdiği akademik tıp araştırmaları ile kanıtlanmıştır.Dijital Piyano/org/klavye’den çıkan seslerin tam ve düzgün çıkması,ayrıca akortunun kaçma gibi ihtimallerin olmayışından dolayı, öğrenciler bu çalgıyı öğrenirken her zaman doğru sesleri duymaktadırlar. Bu sayede müzik kulakları daha temiz,doğru ses duyarak olumlu gelişmektedir.

KEMAN

Yaylı çalgıların en küçüğüdür keman. Eğitsel faaliyette, öğrencilerimiz temel nota bilgileri ve kavramlarını, kemanı ve yay’ı (arşe) tanıyarak doğru tutuş   teknikleriyle ve entonasyon  kontrolü ile öğrenmektedirler.

GİTAR

Lavta ya da  ud olarak bilinen çalgıların, tarihin  içerisindeki  değişimi  ile günümüze miras bıraktığı telli ve perdeli bir çalgıdır gitar. Çocuklarımız eğitsel faaliyette  temel nota bilgileri ve kavramları ile gitarı doğru tutuş ve çalma tekniklerini  öğrenmektedirler.

BORU – TRAMPET TAKIMI

Davul, trampet ve boru çalgılarının oluşturduğu ritim grubudur.Eğitsel faaliyette düzenli olarak ritm ve yürüyüş çalışmalarının yapıldığı, öğrencilerin birlik beraberlik ve belli kurallar ile düzen içerisinde, takım ruhu oluşturarak uyumlu çalışmalarına imkan veren bir faaliyettir.