Çocuğunuz okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere dört dil becerisinin tümünü geliştirmeye yardımcı olacak şekilde dikkatli bir şekilde yapılandırılmış bir sınav serisi ile ilerleme gösterebilir.
Başlangıçtan ileri seviyeye kadar doğru seviyede sınava girmek ve bu sınavlarda başarılı olmak çocuğunuza özgüven kazanmada yardımcı olur. Çocuğunuz her adımda daha yetenekli olacak ve daha akıcı bir İngilizceye sahip olacaktır.

Cambridge Grafik

Tüm sınavları, dil yeteneğini açıklamaya yönelik, uluslararası düzeyde kabul görmüş bir standart olan Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) ile bağlantılıdır. Bu, çocukların İngilizcedeki ilerlemelerini görmek ve okulu bitirdiklerinde işverenler ve eğitim kurumları açısından çocukların becerilerini anlamak için kolaylık sağlamaktadır.

 

CEFR’i anlamak için video izleyin (İngilizce)

  • What is the CEFR?

Cambridge English: Young Learners (YLE) 

(CEFR pre-A1, A1, A2 Seviyeleri)
Öğrencileri motive etmeye ve İngilizce öğreniminde ilerlemelerini göstermeye yönelik üç adet eğlenceli, etkinlik temelli sınav.

Cambridge English: Key (KET) for Schools 

(CEFR Level A2)
Çocuğunuzun günlük İngilizceyi temel seviyede kullanabildiğini gösterir.

Cambridge English: Preliminary (PET) for Schools 

(CEFR B1 Seviyesi)

Cambridge English: First (FCE) for Schools 

(CEFR Level B2)
Çocuğunuzun iş veya eğitim amaçlarıyla, üst-orta düzeyde günlük yazılı ve sözlü İngilizceyi kullanabildiklerini göstermektedir.

(CEFR C1 Seviyesi)
İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme ve çalışmaya yönelik, uluslararası düzeyde tanınmış bir standarttır.

(CEFR C2 Seviyesi)