26 Mayıs 1975 yılında Serdarlı’da doğdu. Babası subay annesi ise ev hanımıdır. İlkokulu Geçitkale İlkokul’unda, ortaöğretimini ve liseyi Gazi Magosa Türk Maarif Kolej’inde tamamladı. 1997 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Kimya ve Yönetim Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu.

Mezuniyetinden hemen sonra Atatürk Öğretmen Koleji’nin pedagoji programına katıldı ve Gazi Magosa Canbulat Ortaokulu’nda 1 yıl geçici statüde İngiliz dilinde fen dersi öğretmenliği yaptı. Bu süreçte Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen kısa süreli Hizmetiçi Fen Bilimleri Eğitim Kursu’na katıldı. 1999 ile 2002 yılları arasında Girne Amerikan İlkokulu’nda anasınıf öğretmenliği yaptı. Girne Amerikan İlkokulu’nda görevini sürdürdüğü esnada Girne Amerikan Koleji ve Yayın Pazarlama Şirketi (YA-PA) tarafından düzenlenen 4. Öğretmen eğitim programına ve hemen sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nın İzmir’de düzenlemiş olduğu Çocukları Tanıma Teknikleri kursuna katıldı.

2002 yılında Yakın Doğu İlkokulu’nda anasınıf öğretmenliğine başladıktan sonra 2005 yılında ikinci sınıf öğretmenliği görevini yürütmeye başladı. 2006 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Halen Yakın Doğu İlkokulu’nda ikinci sınıf öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

Besime ALTINTAŞ evli ve bir çocuk annesidir.