22 Eylül 1977 yılında İngiltere’de doğdu. Babası İşadamı annesi ise ev hanımıdır. İlkokulu İngiltere’de okudu. Ortaokul ve liseyi Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde tamamladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi - Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Mezuniyetinden hemen sonra 1999 ile 2002 yılları arasında Girne Amerikan İlkokulu’nda Anasınıf öğretmenliği yaptı. Girne Amerikan İlkokulu’nda görevini sürdürdüğü esnada 1999 yılında Girne Amerikan Koleji ve Yayın Pazarlama Şirketi (YA-PA) tarafından düzenlenen 4. Öğretmen eğitim programına ve hemen sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nın İzmir’de düzenlemiş olduğu Çocukları Tanıma Teknikleri kursuna katıldı.

2002 yılında Yakın Doğu İlkokulu’nda anasınıf öğretmenliğine başladıktan sonra 2005 yılında ikinci sınıf öğretmenliği görevini yürütmeye başladı. 2006 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesinde Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Lisansını tamamladı. Halen Yakın Doğu İlkokulu’nda ikinci sınıf öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

Elmaz Sibel MURATLAR, evli ve iki çocuk annesidir.