15 Mayıs, 1975 yılında Lefkoşa’da doğdu. Anne ve babası devlet memurudur. İlkokulu Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda bitirdikten sonra, orta ve lise eğitimine Bayraktar Türk Maarif Koleji’nde devam ederek, 1993 yılında mezun oldu.

Ayni yıl, Yakın Doğu Üniversitesi’nin İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüne girerek, 1997 yılında başarı ile mezun oldu. Yeni kurulmuş olan Yakın Doğu İlkokulu’nda İngilizce öğretmeni olarak göreve başladı ve okulun ilk öğretmen kadrosunda yer aldı. Bu göreve devam ederken, yine Yakın Doğu Üniversitesi’nde ELT (İngilizce Öğretmenliği) Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimine başlayıp 2004 yılında mezun oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin ELT bölümünde grammar ve writing dersleri Verdi. 2009 yılında British Council bünyesinde düzenlenen bir dizi eğitim programına katılarak, Cambridge Unüversitesi tarfından düzenlenen ingilizce seviye tesbıt sınavları ESOL Starters, Movers, Flyers, KET ve PET sınavlarında oral examiner olarak görev almaya başladı. Bu sınavların yanı sıra devlet tarafından ortaokul öğrencileri için düzenlenen seçme ve yönlendirme sınavlarında da oral examiner olarak görev aldı. Halen Yakın Doğu İlkokulunda ingilizce öğretmenliğine devam etmektedir

Deniz ÖZKAN evli ve iki çocuk annesidir.