Sevgili çocuklarım,

Karşımda küçücük elleri, ürkek bakışlarıyla, mağsumiyeti ve bu dünyada biten güzel duyguları olan çocuklarım. Aslında bilseniz siz geleceğin bilim adamları, araştırmacıları, sanatcıları ve belkide benim gibi bir öğretmen olacaksınız. Ben bütün kalbimle bunun için çaba göstereceğim. Bizim ilişkimiz sizlerle karşılıklı canım çocuklarım. Ben size çok şey öğretiyorsam sizlerde bana çok şey öğretiyorsunuz. Mesela dünya ya sizin gözlerinizden bakmayı. O saf, o temiz, o çıkarsız, kötülük nedir bilmeyen yüreklerinize ayna olmayı öğretiyorsunuz bana. Bazı günler yorgun yada üzüntülü olsamda sizleri gördüğümde öğretmenliğe ilk başladığım gibi heyecan ve mutlulukla güne başlıyorum. Her gün yeniden sizlerle gurur duyuyorum sizlerin öğretmeni olduğum için onurlanıyorum başarılarınızın karşısında.

Öğretmeniniz olarak bu hayata dimdik, sorumluluğunu bilen, paylaşımcı, üretken, sabırlı, yaratıcı, arkadaş ve en önemlisi başarılı insan olmanız için ben elimden gelen herşeyi yapacağım. Bunun için sizlere söz veriyorum. Eğitim serüveninizde sizlere İngilizceyi sevdirmek, eğlenirken öğrenmekdir benim felsefem. Bu süreç içerisinde kimi zaman zorlanacaksınız fakat ben her zaman sizin yanınızda karanlığa düşdüğünüzde sizlere ışık tutan bir fener gibi yanıbaşınızda olacağım.

Ben sizlere inanıyor, güveniyor ve başaracağınıza söz veriyorum. Çünkü sizler her biriniz özel ve harika çocuklarsınız, en değerlilerimsiniz.

Sizleri çok seviyorum çocuklarım

İpek Karova