Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonunda Düzenlenecek “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi”, Yakın Doğu Yeniboğaziçi Kampüsü’nde 6 Kasım Cuma Günü Açılacak…
Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2020, 12:48


Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ve Türk Dünyası’ndan ödüllü 28 sanatçı tarafından hazırlanan “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi” Yakın Doğu Yeniboğaziçi Kampüsü Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi’nde açılıyor. Resim, seramik ve baskı resimlerden oluşan “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi”nin açılışı, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar tarafından 6 Kasım Cuma günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İrfan Günsel’in dedesi Halil Günsel’in adını taşıyan Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 450 kişilik amfi tiyatro salonunun yanı sıra çok sayıda toplantı odası ve çok amaçlı sergi salonu bulunuyor. Güzel Sanatlar “Cumhuriyet Sergisi”, Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi’nde açılan ilk sergi olacak.

Prof. Erdal Aygenç: “Sanatın İyileştirici Havasını Solumak İsteyenleri Sergimize ve Müzelerimize Bekliyoruz...
Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erdal Aygenç, iki yıl önce başlayan yolculukta 359. Sergiyi, Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonunda geleceğin bilim insanları, sanatçıları, onların yakınları ve diğer sanat izleyicileri ile buluşturacak olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Prof. Aygenç, “Yakın Doğu Üniversitesi, ülkenin farklı bölgelerinde açtığı sergilerle sanatın yaygınlaşmasına önemli katkılar sağlarken, bir sanat adası oluşturmanın da yapı taşlarını döşüyor” dedi.

“Yakın Doğu Üniversitesi bilimde, teknolojide, sporda, sağlıkta büyük projeler gerçekleştirdiği gibi kültür ve sanat alanlarında da öncü, atılımcı, yenilikçi bir kimlik taşıyor” diyen Prof. Aygenç, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı Haftası’nda “Surlariçi Şehir Müzesi”nin de açılışının gerçekleştirileceğini hatırlattı.

Kasım Ayı Sonuna Kadar Müzelere Girişler Ücretsiz...
Prof. Dr. Erdal Aygenç, Cumhuriyet Bayramı ayı Kasım sonuna kadar Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi, Günsel Sanat Müzesi, Herbaryum ve Doğa Tarihi Müzesi’ne girişlerin ücretsiz olduğunu anımsattı. Prof. Dr. Erdal Aygenç, Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi’nde açılacak “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi”nin de halkın ziyaretine açık olacağını belirtti.

Prof. Dr. Aygenç, “Tüm sanat üretimlerinde yeni bir dünyayı biçimlendiriyor olmanın coşkusu yaşıyoruz. Bu coşkuyu paylaşmanın gurur ve mutluluğu ile sanatın iyileştirici havasını solumak isteyenleri sergimize ve müzelerimize davet ediyorum” diye konuştu.