Öğrenci Sağlığı ve Güvenliği

Yakın Doğu Okullar Grubu “Sağlık Sigortası” uygulamasını hayata geçirdi!

Artık tüm öğrecilerimizin sağlığı Near East Hayat’la güvende..

Yakın Doğu Okullar Grubu, öğrencilerinin okul hayatları süresince sağlık koşullarını en iyi şekilde sürdürebilmeleri için Yakın Doğu Hastanesi, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi ve Near East Hayat işbirliği ile Near East Genç Sağlık Sigortası’nı hayata geçirdi. Yakın Doğu Okullar Grubu tarafından finanse edilen ve tüm öğrencilere ek ödeme yükü getirmeden sigortalanan Yakın Doğu Okul Öncesi, Yakın Doğu İlkokulu ve Yakın Doğu Koleji öğrencileri, hazırlanan police kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ile Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde, 7/24 ücretsiz tedavi imkanına sahip olacaklar.

Near East Hayat ile yapılan anlaşmaya göre; Yakın Doğu Okulları çatısı altında öğrenim gören tüm öğrenciler, eğitim –öğretim dönemleri boyunca, herhangi bir rahatszlık durumunda sigorta kapsamındaki sağlık kuruluşlarının Acil Servisinden giriş yapmaları durumunda ek bir ücret ödemeden tüm sağlık hizmetlerinden ücretiz olarak yararlanabilecekler.

Near East Hayat Genç Sağlık Sigortası kapsamında, polikliniklere yapılacak müracaatlar için yılda 2 kez muayene ve 1 tahlil hizmeti ücretsiz olacak. Bu teminatların kullanılmasından sonraki poliklinik hizmetlerinde ise % 30 indirim uygulanacak.

Near East Hayat, öğrencilerin sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri ve anlaşmalı sağlık kurumlarında kullanabilmeleri amacıyla Yakın Doğu Okullar Grubu öğrencilerine renk temalı “Sigortalı Kart”ları da hazırladı.

İnsanların sağlığını her şeyin önünde tutan Near East Hayat, geleceğimiz olan çocuklarımızın kaliteli ve sağlıklı bir eğitim süreci yaşamaları konusunu son derece önemseyen Yakın Doğu Okullar Grubu ile böylesine anlamlı bir iş birliği içinde olmaktan da büyük mutluluk duyuyor.

Sağlık Sigortacılığı’nda ilkleri gerçekleştiren Near East Hayat, iştiraki ve acentesi olan Near East Bank vasıtasıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi işbirliği ile KKTC’de ilk defa Yakın Doğu Okulları öğrencileri için özel sağlık sigortası uygulaması yapmış oldu.