Öğrenci Sağlığı ve Güvenliği

Yakın Doğu İlkokulu, öğrencilerinin okul hayatları süresince sağlık koşullarını en iyi şekilde sürdürebilmeleri için Yakın Doğu Hastanesi, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi ve Near East Hayat iş birliği ile Near East Genç Sağlık Sigortası uygulanmaktadır. Yakın Doğu İlkokulu tarafından finanse edilen ve tüm öğrencilere ek ödeme yükü getirmeden sigortalanan öğrencilerimiz, hazırlanan poliçe kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ile Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesinde, 7/24 ücretsiz tedavi imkanına sahiptirler.

Near East Hayat ile yapılan anlaşmaya göre; Yakın Doğu İlkokulu çatısı altında öğrenim gören tüm öğrenciler, eğitim –öğretim dönemleri boyunca, herhangi bir rahatszlık durumunda sigorta kapsamındaki sağlık kuruluşlarının Acil Servisinden giriş yapmaları durumunda ek bir ücret ödemeden tüm sağlık hizmetlerinden ücretiz olarak yararlanabilmektedirler.

Near East Hayat Genç Sağlık Sigortası kapsamında, polikliniklere yapılan müracaatlar için yılda 2 kez muayene ve 1 tahlil hizmeti ücretsizdir. Bu teminatların kullanılmasından sonraki poliklinik hizmetlerinde ise %30 indirim uygulanmaktadır.

Near East Hayat, öğrencilerin sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri ve anlaşmalı sağlık kurumlarında kullanabilmeleri amacıyla Yakın Doğu İlkokulu öğrencilerine renk temalı “Sigortalı Kart”ları vermektedir.

Near East Hayat, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi iş birliği ile KKTC’de ilk defa Yakın Doğu İlkokulu öğrencileri için özel sağlık sigortası uygulaması ile öğrencilerimizin sağlığı güvence altına aldık.