Veli Katılımlı Etkinlikler

YAKIN DOĞU İLKOKULUNDA VELİ KATILIMLI ETKİNLİKLER
Yakın Doğu İlkokulu olarak öğrencilerimizin özgüveni yüksek ve bağımsız bireyler olarak yetişebilmeleri için ve eğlenirken öğrenecekleri çeşitli aktiviteler düzenlemekteyiz. Etkinlik takvimimizde yer alan ve siz değerli velilerimizle de paylaştığımız aktivitelerimiz, çocuklarımızın yaş grubu ve ilgi alanlarıyla doğru orantılı olarak dizayn edilmiştir.

Öğrencilerimizin tamamı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında yer alırken, her bir öğrencimizin kendi yaş grubuna uygun içeriklerle düzenlediğimiz daha pek çok veli katılımlı aktivitelerde de yer almaktadır.

Yıllık etkinlik takvimimizde de yer alan aktivite ve gösterilerimizden bazıları; “İngilizce Günü”, “Masal Anlatma Şöleni”, Şiir Okuma Etkinliği”, Matematik ve Türkçe Olimpiyatları”, “Genel Bilgi Yarışması” ve “Fen Olimpiyatları”dır. Bahsi geçen aktivite ve gösterilerimiz düzenlenirken, okulumuz öğrencilerinin her birinin bu aktivitelerde en az birer defa yer almaları hususunda titiz bir çalışma yürütülmektedir.
Veli katılımlı aktivitelerimizin amacı; öğrencilerimizin topluluk önünde gösteri yapma veya söz alma gibi becerilerini geliştirip, ilerki yaşantılarında onlara gereken cesareti kazandırmak için imkaan sunmaktır. Çocuklarımızın ruh ve beden sağlığını geliştiren bu aktivitelere hazırlık aşamasında, her bir öğrencimize bir takımın parçası olma ve sorumluluk alma gibi erdemler de öğretilmektedir.