Yakın Doğu Okul Öncesi ve Yakın Doğu İlkokulu 2020-2021 Eğitim Yılı Kayıtları Devam Ediyor…

Date Added: 25 Haziran 2020, 11:53


Eğitim hayatına başladığı günden itibaren çift dilli eğitim ve çağdaş eğitimle desteklenen interaktif dersler, sürekli büyüyen ve gelişen akademik kadrosu, eğitim-öğretim imkanları ile ülke eğitim hayatına getirdiği yeniliklerin yanı sıra akademik ve sportif başarılarıyla adından söz ettiren Yakın Doğu İlkokulu ile Yakın Doğu Okul Öncesi, 2020-2021 Eğitim-öğretim yılı kayıtları devam ediyor.

Sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetleriyle her eğitim-öğretim yılında günün koşullarına göre güncellenerek fark yaratan bir müfredatla öğrencilerini geleceğe hazırlayan Yakın Doğu Okul Öncesi ile Yakın Doğu İlkokulu’na kayıtlar, Yakın Doğu İlkokulu Sekreterliğinden yapılıyor.

Yakın Doğu İlkokul ve Yakın Doğu Okul Öncesi, yeni eğitim-öğretim yılında da yeni nesil öğrencilerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun bir şekilde modern teknoloji ile donatılmış sınıfları ile bilim ufku geniş, kültürel ve teknolojik birikimi zengin aydın bireyler yetiştirmeye devam edecek.

Online Eğitimle Mekan ve Zaman Kavramını Ortadan Kaldırdı...
COVID-19 pandemisi sürecinde eğitimde teknoloji çözümlerini kullanarak online eğitim sistemi ile ikinci dönem müferadatını başarıyla tamamlayan Yakın Doğu İlkokulu ve Yakın Doğu Okul Öncesi, video kayıtları, ders kitapları ve internet üzerinde konuyla ilgili videolar aracılığı ile gerçekleştirilen eğitimlerle öğrenciye her ortamda çalışabilme fırsatı sağladı. Yakın Doğu İlkokulu, değişen ve dijitalleşen dünya düzeninde eğitimde sahip olunması gereken özellikleri, teknoloji alt yapısını yeni eğitim döneminde de güçlendirmeye devam ediyor.

Cambridge Üniversitesi İşbirliği ile Okul Öncesi ve İlkokulda Çift Dilli Eğitim...
Yabancı dil eğitimini temelden başlatan Yakın Doğu İlkokulu ve Yakın Doğu Okul Öncesi öğrencilerinin İngilizce dilini etkili bir yöntemle öğrenmesini sağlarken ikinci yabancı dil öğrenme şansını da sunuyor. Yakın Doğu Okul Öncesinde Cambridge University Press ile yapılan işbirliği çerçevesinde yürütülen çift dilli eğitimle (bilingual education) sınıflarda Türkçe ve İngilizce ders anlatımı eş zamanlı olarak yapılıyor. Fransızca ise ikinci yabancı dil olarak eğitim müfredatında yer alıyor. Cambridge International Primary Programı uygulanan Yakın Doğu İlkokulu’nda ise İngilizce dersleri haricinde Fen, Matematik, Bilgisayar ve Hayat Bilgisi dersleri de İngilizce dilinde işleniyor.

Bilim Atölyesi ile Çocukların Bilimsel Düşünme Yöntemini Hayatlarına Dahil Ediliyor...
Öğrencilerin aktif katılım sağladığı öğrenme ortamları sunan Yakın Doğu İlkokulu, öğrencilerine bilim ve teknoloji dünyasının kapılarını aralayarak müfredatla uyum içerisinde tasarladığı Bilim Atölyesinde uygulanan programlarla çocukların eğlenceli bir şekilde bilimsel araştırma projeleri geliştirmelerine öncülük ediyor. Çocukların bilimi yaşayarak öğrenmeleri sağlanan Bilim Atölyesinde, pratik uygulamalarla çevrelerini sorgulayabilen ve yaratıcı düşünebilen bireyler olmalarına destek veriliyor.

Sportif Başarılar Her Yıl Artıyor...
Yakın Doğu Koleji ile birlikte akademik başarılarının yanı sıra sportif faaliyetlerle de adını en sık duyuran okul olmayı başaran Yakın Doğu İlkokulu uyguladığı Beden Eğitimi dersleri ile çocuklara spor branşlarını, bu branşların temel teknik ve becerilerini öğretirken, beden, ruh ve zihin gelişimlerine uygun bir şekilde yapılıyor. Tenis, badminton, yüzme, atletizm, basketbol branşlarında birçok kez şampiyonlukları göğüsleyen Yakın Doğu İlkokulu, öğrencilerine spor bilinci ve kültürü kazandırılıyor.

Milli ve Manevi Değerleri Özümsemiş Erdemli Nesiller Yetiştiriliyor...
Çocukların ahlaki ve kültürel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamaya önem veren Yakın Doğu Okulları, değer yaratmak, değerlerini davranışa dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim sisteminde “Değerler Eğitimi”ne yer veriyor. Oyun, şarkı, öykü, sohbet, resimleme çalışmaları gibi eğlenceli etkinlikler içeren eğitim programı ile çocuklara sevgi, saygı, işbirliği, barış, sorumluluk, paylaşma, sabır, dürüstlük gibi temel değerler öğretiliyor.

Kültürel ve Sosyal Atölye Çalışmaları Uygulanıyor...
Ders dışı sosyal etkinliklerin, ders içi etkinlikler kadar önem arz etttği bilinci ile hareketle eğitime sosyal aktiviteyi de entegre eden Yakın Doğu İlkokulu, çocukların kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlayan atölye çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda eğitim müfredatında müzik, sanat, tiyatro, dans ve çevre ile ilgili atölye uygulamaları yapılıyor.


Ertan Aligüllü: Bilgi ve Tecrübemizle Yeni Öğrenclerimizi Yeni Öğrenme Metodları ile Eğitmeye Hazırız...”
Başarılarıın her yıl artarak devam etmesi için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Yakın Doğu Okulları İlköğretim Eğitim Başkanı Ertan Aligüllü, eğitimde yeni teknolojilerin kullanımı, yeni öğretim teknikleri, takım ruhunu yakalamış deneyimli dinamik ve güçlü öğretmen kadrosu ile yeni eğitim öğretim yılında büyük bir heyecanla yeni öğrencilerini beklediklerini söyledi.

Ertan Aligüllü: “Eğitimde elde ettiği önemli başarıların yanı sıra sporda da adından söz ettiren Yakın Doğulu olmak isteyen öğrencilerimizi 2020-2021 Eğitim yılında okulumuzda görecek olmaktan mutluluk ve heyecan duyuyoruz” dedi. Çağdaş eğitim yöntemlerini kullanarak öğrencilerinin potansiyellerini en üst düzeye çıkarma, farklı eğitim-öğretim araçları kullanılarak öğrencilerin ilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Aligüllü, okul, aile, öğrenci iş birliği ile yeni nesil bireyler yetiştireceklerini söyledi.

Okul Ücretlerine Artış Yapılmayacak...
Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ve yarattığı olumsuz küresel ekonomik sonuçlar nedeniyle, 2020-2021 eğitim yılına yönelik öğrenim ücretlerinde hiçbir artış yapılmayacağını da açıklayan Yakın Doğu Okulları İlköğretim Eğitim Başkanı Ertan Aligüllü, Yakın Doğu Eğitim Kurumları’nda 2019-2020 eğitim ücretlerinin geçerli olacağını belirtti.

“Bize Güven Duyan Velilerimize Teşekkür Ederiz...”
Sözlerinin sonunda bugüne kadar en büyük desteği velilerden aldıklarını dile getiren Aligüllü, “Etkili ve verimli bir eğitim ortamı için en büyük destekçimiz olan velilerimizle büyük bir aileyiz. Bizlerden desteğini ve ilgisini esirgemeyen değerli velilerimize, bizlere gösterdikleri güven için teşekkür ederiz. Okulumuzun kapısını yeni dönemde de güzel ve sağlıklı günlerde hep birlikte açmayı temenni ediyorum” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.