Akademik Takvim

NEAR EAST JUNIOR COLLEGE
2019 - 2020 Ders Yılı 1. Sınıflar Etkinlik ve Tören Takvimi

Değerli Velilerimiz,
YDİ olarak inanıyoruz ki, çocuklarımızın sosyal gelişimlerini ve özgüvenlerini artırmak en az akademik kazanımları kadar önemlidir. İşte bu ilke ile hazırladığımız yıllık etkinlik ve tören programlarımızla ilgili içerik ve tarih bilgileri aşağıdaki tabloda sizlere verilmiştir.

Öğrencilerimiz ders yılı boyunca kutlayacakları resmi törenler yanında, birçok genel ve bireysel etkinlikleri de gerçekleştireceklerdir. Herhangi bir etkinlikten sorumlu olan öğretmenler, öğrencilere görev alacağı veya seçeceği etkinliklerle ilgili paylaşımlarda bulunarak bilgilendirme yapacaktır. Her çocuk genel etkinliklere katılabilecektir. Ancak bireysel etkinliklerde her çocuğun katılımı farklı farklı olacaktır.

Çocuğunuzun katılacağı her etkinlik sizlere duyuru olarak bildirilecektir.

Tabloda yazılı etkinlik gün ve tarihlerinde zorunlu bir değişiklik yapılması gerekiyorsa, mutlaka önceden sizlere duyurulacaktır. Ayrıca salon planlamalarının her ay başı yapılmasından ötürü, Bu çizelgede tarihleri verilmeyen etkinliklerin bilgileri duyuru hazırlanarak sizlere bildirilecektir. Öğrencilerimizin gerçekleştireceği tüm etkinlik ve törenlere siz değerli velilerimiz davetlidir. Yıllık planlama açısından sizlere de yardımcı olacağına inandığımız bu etkinlik programlarımıza koyacağınız katkılarınıza ve katılımlarınıza öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Saygılarımla

 

Ertan Aligüllü

İlköğretim Eğitim Başkanı

EYLÜL
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
Eylül 2019 Kıyafet Dağıtımı
4 Eylül 2019 Çarşamba Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (1. Sınıflar) (17:30 -18:30)
5-6 Eylül 2019 Prş - Cuma Okula Uyum Programı (8:10 - 13:30)
9 Eylül 2019 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı 1. Dönem Başlangıcı
9-13 Eylül 2019 Pzt - Cuma 1. Hafta Öğleye Kadar Programı (8:10 - 13:30)
16 Eylül 2019 Pazartesi Tam Gün Programına Geçiş (8:10 - 15:45)
23 Eylül 2019 Pazartesi Meyve Günü (Tüm Sınıflar)
EKİM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Ekim 2019 Cuma Hayvanları Koruma Günü (At Çiftliğine ziyaret ve gözlem gezisi)
7 Ekim 2019 Pazartesi International Month - China (A şubeleri görevli)
22 Ekim 2019 Salı AÇEV Programının Başlaması
25 Ekim 2019 Cuma Bahçede Kıbrıs Oyunlarını Öğretme
28 Ekim 2019 Pazartesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni (5A Sınıfı organize edecek / A şubeleri görevli)
29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
30 Ekim 2019 Çarşamba Hijyen ve Sağlıkla İlgili Bilgilendirme
31 Ekim 2019 Perşembe Halloween
KASIM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Kasım 2019 Pazartesi International Month - Australia (B şubeleri görevli)
4 -10 Kasım 2019 Pzt - Pazar Atatürk Haftası
10 Kasım 2019 Pazar Atatürk'ü Anma Töreni (5B Sınıfı organize edecek / B şubeleri görevli)
11-14 Kasım 2019 Pzt - Perş Kıbrıs Günü Etkinliği (Tüm 1. Sınıflar)
14 Kasım 2019 Perşembe KKTC'nin Kuruluş Yıldönümü Töreni (5C Sınıfı organize edecek / C şubeleri görevli) KKTC’nin Kuruluşu ve Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
15 Kasım 2019 Cuma KKTC’nin Kuruluşu ve Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
19 Kasım 2019 Salı Büyük Han'ı Gezi (Tüm 1. Sınıflar)
20 Kasım 2019 Çarşamba Dünya Çocuk Hakları Günü
22 Kasım 2019 Cuma 24 Kasım Öğretmenler Günü (Öğrenciler yemek sonrası12:30'da okuldan aranacaktır)
27 Kasım 2019 Çarşamba Çocuklarımızın, bir çocuk yazarı ile buluşma projesi gerçekleştirilecek.
29 Kasım 2019 Cuma Sonbahar Gözlemi (Market - Pazar)
ARALIK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
2 Aralık 2019 Pazartesi International Month - Italy (C şubeleri görevli)
3 Aralık 2019 Salı Dünya Engelliler Günü (Sınıf Etkinliği )
9 Aralık 2019 Pazartesi Book Presentation (Lunch at the Zoo) (saat 10:25 - 11:05) (salon 4 kütüphane)
9-13 Aralık 2019 Pzt - Cuma Kış Hastalıkları İle İlgili Öğrencilerin Doktor Tarafından Bilgilendirilmesi
10 Aralık 2019 Salı Şiir Şöleni (9:45-10:25) (salon 4 kütüphane)
13 Aralık 2019 Cuma Ara Raporların Verilmesi
16-20 Aralık 2019 Pzt - Cuma Yerli Malı Tüketim Haftası
17 Aralık 2019 Salı AÇEV Belge Töreni (18:00 salon 4 kütüphane)
23-27 Aralık 2019 Pzt - Cuma Milli Mücadele ve Şehitleri Anma Haftası (5D Sınıfı organize edecek / D şubeleri görevli)
30 Aralık 2019 Pazartesi Öğleye kadar normal ders programı uygulanacaktır. Ö.S. YENİ YIL partisi yapılacaktır.
31 Aralık 2019 Salı Yeni Yıl Tatili
OCAK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
1 Ocak 2020 Çarşamba Yeni Yıl Tatili
6 Ocak 2020 Pazartesi International Month - Egypt (D şubeleri görevli)
General Knowledge (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
13 Ocak 2020 Pazartesi Rauf Raif Denktaş'ı Anma Töreni (5E organize edecek / E şubeleri görevli) (saat 08:10 - 08:30)
15 Ocak 2020 Çarşamba Dr. Fazıl Küçük'ü Anma Töreni (saat 10:15) (5H sınıfı organize edecek / H şübeleri görevli olacak)
20-24 Ocak 2020 Pzt - Cuma Ağaç Bayramı Töreni (5F Sınıfı organize edecek / F şubeleri görevli)
Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak tatile çıkacaklar)
30 Ocak 2020 Perşembe 1. Dönem Sonu Sinema Günü (1. ve 2. Sınıflar)
31 Ocak 2020 Cuma Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak tatile çıkacaklar)
ŞUBAT
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 - 16 Şubat 2020 2019-2020 Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili
17 Şubat 2020 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı 2. Dönem Başlangıcı
17 Şubat 2020 Pazartesi International Month - Holland (E / F şubeleri görevli)
MART
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
2 Mart 2020 Pazartesi International Month - Brazil (G / H şubeleri görevli)
3 Mart 2020 Salı Girne Kalesini Gözlem
10 Mart 2020 Salı English Day (Veli Katılımlı)
1st Group: 1H / 1K / 1L (saat 12:30-13:30) (salon 4)
2nd Group: 1E / 1F / 1G (saat 13:30-14:30) (salon 4)
3rd Group: 1A / 1B / 1C / 1D (saat 14:30-15:30) (salon 4)
10 Mart 2020 Salı Gölet Gezisi
20 Mart 2020 Cuma Fransızca Günü (International Francophonie Day)
Matematik Olimpiyatları
(Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
22 Mart 2020 Pazar Dünya Su Günü
Book Presentation
(Katie Grows A Bean Plant) (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
27 Mart 2020 Cuma Dünya Tiyatrolar Günü
NİSAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
30 Mart-5 Nisan 2020 Pzt - Pazar Kütüphane Haftası
2 Nisan 2020 Perşembe Kütüphaneye Gezi
6 Nisan 2020 Pazartesi International Month - England (K / L şubeleri görevli)
17 Nisan 2020 Cuma Ara Raporların Verilmesi
Word Game (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
20 Nisan 2020 Pazartesi 2020-2021 Okul Kayıt Formlarının Gönderilmesi
21 Nisan 2020 Salı 23 Nisan Töreni: (1. ve 2. Sınıflar ve 5 Yaşlar saat 18:00)
22 Nisan 2020 22 Nisan 2020 Balo ve Oyun Şöleni (sabah)
23 Nisan Töreni: (3. 4. ve 5. Sınıflar saat 18.00)
23-24 Nisan 2020 Perş-Cuma Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (2 gün tatil)
30 Nisan 2020 Perşembe Kitap Satışı
MAYIS
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Mayıs 2020 Cuma İşçi ve Bahar Bayramı (1 gün tatil)
4 Mayıs 2020 Pazartesi International Month - Cyprus (Tüm şubeleri görevli)
4 - 8 Mayıs 2020 Pzt - Cuma Trafik Haftası Etkinlikleri
11 Mayıs 2020 Pazartesi Araba Müzesi Gezisi
15 Mayıs 2020 Cuma Yeni Dönem Kayıt Formlarının Toplanması
Anneler Günü Etkinliği (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
18 Mayıs 2020 Salı Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı (5G Sınıfı organize edecek / G şubeleri görevli)
Book Presentation (Monsters Inc.) (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
19 Mayıs 2020 Salı Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (1 gün tatil)
21 Mayıs 2020 Perşembe Güzelyurt Arkeoloji Müzesi - Portakal Sıkım Fabrikasını Ziyaret
21-28 Mayıs 2020 Prş - Prş Süt Haftası (Çocuklara Süt Dağıtımı)
23-24-25-26 Mayıs 2020 Cumartesi - Salı Arife ve Ramazan Bayramı (2 gün tatil)
English Reading Ceremony (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
Türkçe Olimpiyatları (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
HAZİRAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Haziran 2020 Pazartesi Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri (4A Sınıfı organize edecek / Tüm şubeler görevli)
1-5 Haziran 2020 Pzt - Cuma 2. Uluslararası Mutlu Çocuk, Mutlu Çevre Festivali
5 Haziran 2020 Cuma Dünya Çevre Günü
Bilgi Yarışması (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
Piknik Etkinliği (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
8 Haziran 2020 Pazartesi Görsel Sanatlar Sergisinin Açılışı (saat 14:30 - 16:00)
9 Haziran 2020 Salı Sergi Ziyaretinin Son Günü (saat 14:30 - 16:00)
10 Haziran 2020 Çarşamba 2. Dönem Sonu Sinema Günü
15 Haziran 2020 Pazartesi Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak yaz tatiline çıkacaklar)
2020 - 2021 Ders Yılı İçin Bilgilendirme (Ağustos-Eylül)
A- KIYAFET DAĞITIM PROGRAMI
10-12 Ağustos 2020 Pzt - Çarş 3 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
13-17 Ağustos 2020 Perş - Pzt 4 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
18-20 Ağustos 2020 Salı - Perş 5 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
21-24 Ağustos 2020 Cuma-Pzt 1. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
25-26 Ağustos 2020 Salı - Çarş 2. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
27-28 Ağustos 2020 Perş-Cuma 3. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
31 Ağu-1 Eylül 2020 Pzt - Salı 4. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
2-3 Eylül 2020 Çarş - Perş 5. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
B- ÖĞRETMENLERLE VELİLERİN TANIŞMA TOPLANTILARI PROGRAMI
28 Ağustos 2020 Cuma 0 - 2 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle
Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
31 Ağustos 2020 Pazartesi 3 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma
Toplantısı (saat 18:00)
1 Eylül 2020 Salı 4 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
2 Eylül 2020 Çarşamba 5 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
3 Eylül 2020 Perşembe 1. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
4 Eylül 2020 Cuma 2.-3.-4. ve 5. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
ORYANTASYON (OKULA UYUM) PROGRAMLARI
3 - 4 Eylül 2020 Perş-Cuma 3, 4, 5 Yaş Sınıfları öğrencileri iki gün uyum programına katılacak (08:00-12:30)
4 Eylül 2020 Cuma 1. Sınıf öğrencileri bir gün uyum programına katılacak (08:10-12:30)
7 Eylül 2020 Pazartesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması (1.Hafta 8:10-13:30)
14 Eylül 2020 Pazartesi Tam Gün Eğitim Programına Geçiş (08:10-15:45)

NEAR EAST JUNIOR COLLEGE
2019 - 2020 Ders Yılı 2. Sınıflar Etkinlik ve Tören Takvimi

Değerli Velilerimiz,
YDİ olarak inanıyoruz ki, çocuklarımızın sosyal gelişimlerini ve özgüvenlerini artırmak en az akademik kazanımları kadar önemlidir. İşte bu ilke ile hazırladığımız yıllık etkinlik ve tören programlarımızla ilgili içerik ve tarih bilgileri aşağıdaki tabloda sizlere verilmiştir.

Öğrencilerimiz ders yılı boyunca kutlayacakları resmi törenler yanında, birçok genel ve bireysel etkinlikleri de gerçekleştireceklerdir. Herhangi bir etkinlikten sorumlu olan öğretmenler, öğrencilere görev alacağı veya seçeceği etkinliklerle ilgili paylaşımlarda bulunarak bilgilendirme yapacaktır. Her çocuk genel etkinliklere katılabilecektir. Ancak bireysel etkinliklerde her çocuğun katılımı farklı farklı olacaktır.

Çocuğunuzun katılacağı her etkinlik sizlere duyuru olarak bildirilecektir.

Tabloda yazılı etkinlik gün ve tarihlerinde zorunlu bir değişiklik yapılması gerekiyorsa, mutlaka önceden sizlere duyurulacaktır. Ayrıca salon planlamalarının her ay başı yapılmasından ötürü, Bu çizelgede tarihleri verilmeyen etkinliklerin bilgileri duyuru hazırlanarak sizlere bildirilecektir. Öğrencilerimizin gerçekleştireceği tüm etkinlik ve törenlere siz değerli velilerimiz davetlidir. Yıllık planlama açısından sizlere de yardımcı olacağına inandığımız bu etkinlik programlarımıza koyacağınız katkılarınıza ve katılımlarınıza öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Saygılarımla

 

Ertan Aligüllü

İlköğretim Eğitim Başkanı

EYLÜL
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
Eylül 2019 Kıyafet Dağıtımı
5 Eylül 2019 Perşembe Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı - (2. 3. 4. 5. Sınıflar) (17:30 - 18:30)
9 Eylül 2019 Pazartesi 2019 -2020 Öğretim Yılı 1. Dönem Başlangıcı
9-13 Eylül 2019 Pzt - Cuma 1. Hafta Öğleye Kadar Program (08:10 - 13.30)
16 Eylül 2019 Pazartesi Tam Gün Programına Geçiş (08:10 - 15:45)
23 Eylül 2019 Pazartesi Meyve Günü - Tüm Sınıflar
EKİM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Ekim 2019 Cuma Hayvanları Koruma Günü Etkinliği
7 Ekim 2019 Pazartesi International Month - China (A şubeleri görevli)
8 Ekim 2019 Salı Veteriner Fakültesi ve Hayvan Hastanesine Gezi (Hayvanlara mama bağışı)
22 Ekim 2019 Salı AÇEV Programının Başlaması
23 Ekim 2019 Çarşamba Gezi Gözlem (sonbahar mevsimi)
25 Ekim 2019 Cuma Sonbahar Mevsimi'nin sembol rengi sarı renk giyme günü
28 Ekim 2019 Pazartesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni (5A Sınıfı organize edecek / A şubeleri görevli)
29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
31 Ekim 2019 Perşembe Halloween
KASIM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Kasım 2019 Pazartesi International Month - Australia (B şubeleri görevli)
4-10 Kasım 2019 Pzt - Cuma Atatürk Haftası
10 Kasım 2019 Pazar Atatürk'ü Anma Töreni (5B Sınıfı organize edecek / B şubeleri görevli)
14 Kasım 2019 Perşembe KKTC'nin Kuruluş Yıldönümü Töreni (5C Sınıfı organize edecek / C şubeleri görevli)
15 Kasım 2019 Cuma KKTC’nin Kuruluşu ve Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
20 Kasım 2019 Çarşamba Dünya Çocuk Hakları Günü
22 Kasım 2019 Cuma 24 Kasım Öğretmenler Günü (Öğrenciler yemek sonrası 12:30'da okuldan aranacaktır)
26 Kasım 2019 Salı Hijyen ve Sağlıkla İlgili Bilgilendirme
27 Kasım 2019 Çarşamba Çocuklarımızın, bir çocuk yazarı ile buluşma projesi gerçekleştirilecek
28-29 Kasım 2019 Perş-Cuma Zeytinyağı Fabrikasına Gezi Gözlem
ARALIK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
2 Aralık 2019 Pazartesi International Month - Italy (C şubeleri görevli)
3 Aralık 2019 Salı Dünya Engelliler Günü (Sınıf Etkinliği)
4 Aralık 2019 Çarşamba Şiir Şöleni (13:00-13:45) (salon 4 kütüphane)
6 Aralık 2019 Cuma Masal Şöleni (13:00-13:45) (salon 4 kütüphane)
9-13 Aralık 2019 Pzt - Cuma Kış Hastalıkları İle İlgili Öğrencilerin Doktor Tarafından Bilgilendirilmesi
11 Aralık 2019 Çarşamba General Knowledge (10:25 -11:05) (salon 4 kütüphane)
13 Aralık 2019 Cuma Ara Raporların Verilmesi
16-20 Aralık 2019 Pzt - Cuma Yerli Malı Tüketim Haftası Etkinlikleri
17 Aralık 2019 Salı AÇEV Belge Töreni (18:00 salon 4 kütüphane)
23-27 Aralık 2019 Pzt - Cuma Milli Mücadele ve Şehitler Haftası (5D Sınıfı organize edecek / D şubeleri görevli)
30 Aralık 2019 Pazartesi Öğleye kadar normal ders programı uygulanacaktır. Ö.S. YENİ YIL partisi yapılacaktır.
31 Aralık 2019 Salı Yeni Yıl Tatili
OCAK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
1 Ocak 2020 Çarşamba Yeni Yıl Tatili
6 Ocak 2020 Pazartesi International Month - Egypt (D şubeleri görevli)
13 Ocak 2020 Pazartesi Rauf Raif Denktaş'ı Anma Töreni (5E Sınıfı organize / E şubeleri görevli) (saat 08:10 - 08:30)
15 Ocak 2020 Çarşamba Dr. Fazıl Küçük'ü Anma Töreni (saat 10:15) (5H Sınıfı organize edecek / H şübeleri görevli olacak)
20-24 Ocak 2020 Pzt - Cuma Ağaç Bayramı Töreni (5F Sınıfı organize edecek / F şubeleri görevli)
30 Ocak 2020 Perşembe 1. Dönem Sonu Sinema Günü (1. ve 2. Sınıflar)
31 Ocak 2020 Cuma Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak tatile çıkacaklar)
ŞUBAT
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 - 16 Şubat 2020 2019-2020 Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili
17 Şubat 2020 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı 2. Dönem Başlangıcı
Türkçe Olimpiyatları (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
 

MART
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
2 Mart 2020 Pazartesi International Month - Brazil (F / G şubeleri görevli)
12 Mart 2020 Perşembe English Day (Veli Katılımlı)
1st Group: 2A / 2B / 2C (saat 12:00-13:00) (salon 4)
2nd Group: 2D / 2E / 2F (saat 13:00-14:00) (salon 4)
3rd Group: 2G / 2H / 2K (saat 14:00-15:00) (salon 4)
10 Mart 2020 Salı Gezi - Gözlem (İtfaiye)
Matematik Olimpiyatı (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
18 Mart 2020 Çarşamba Gezi - Gözlem (Basın Ziyareti)
20 Mart 2020 Cuma Gölet Gezisi
22 Mart 2020 Pazar Dünya Su Günü
27 Mart 2020 Cuma Dünya Tiyatrolar Günü
NİSAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Nisan 2020 Çarşamba Okulun Kütüphanesine Ziyarete Gidilmesi
6 Nisan 2020 Pazartesi International Month - England (H / K şubeleri görevli)
17 Nisan 2020 Cuma Ara Raporların Verilmesi
20 Nisan 2020 Pazartesi 2020-2021 Okul Kayıt Formlarının Gönderilmesi
21 Nisan 2020 Salı 23 Nisan Töreni: (1. ve 2. Sınıflar ve 5 Yaşlar) (saat 18:00)
22 Nisan 2020 Çarşamba Balo ve Oyun Şöleni (sabah) 23 Nisan Töreni: (3. 4. ve 5. Sınıflar) (saat 18:00)
23-24 Nisan 2020 Perş-Cuma Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (2 gün tatil)
28 Nisan 2020 Salı Piknik (Taşkent Doğa Parkı)
MAYIS
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Mayıs 2020 Cuma İşçi ve Bahar Bayramı (1 gün tatil)
4 Mayıs 2020 Pazartesi International Month - Cyprus (Tüm şubeleri görevli)
4-8 Mayıs 2020 Pazartesi Trafik Haftası Etkinlikleri
Word Game (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
11 Mayıs 2020 Pazartesi Araba Müzesi Gezisi
Bilgi Yarışması Türkçe (Veli Katılımlı) (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
15 Mayıs 2020 Cuma Yeni Dönem Kayıt Formlarının Toplanması
18 Mayıs 2020 Pazartesi Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni (5G Sınıfı organize edecek / G şubeleri görevli)
19 Mayıs 2020 Salı Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (1 gün tatil)
English Drama Club (2. and 3. Sınıfları) (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
21-28 Mayıs 2020 Prş - Prş Süt Haftası
23-24-25-26 Mayıs 2020 Cumartesi - Salı Arife ve Ramazan Bayramı (2 gün tatil)
27 Mayıs - 5 Haziran 2020 Çarş-Cuma Cambridge Sınavları
29 Mayıs 2020 Macun Günü (Aile Katılımlı)
HAZİRAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Haziran 2020 Pazartesi Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri (4A Sınıfı organize edecek / Tüm şubeler görevli)
1-5 Haziran 2020 Pzt - Cuma 2. Uluslararası Mutlu Çocuk, Mutlu Çevre Festivali
5 Haziran 2020 Cuma Dünya Çevre Günü
8 Haziran 2020 Pazartesi Görsel Sanatlar Sergisinin Açılışı (saat 14:30 - 16:00)
9 Haziran 2020 Salı Sergi Ziyaretinin Son Günü (saat 14:30 - 16:00)
9 Haziran 2020 Salı Piknik Etkinliği
10 Haziran 2020 Çarşamba 2. Dönem Sonu Sinema Günü
15 Haziran 2020 Pazartesi Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak yaz tatiline çıkacaklar)
2020 - 2021 Ders Yılı İçin Bilgilendirme (Ağustos-Eylül)
A- KIYAFET DAĞITIM PROGRAMI
10-12 Ağustos 2020 Pzt - Çarş 3 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
13-17 Ağustos 2020 Perş - Pzt 4 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
18-20 Ağustos 2020 Salı - Perş 5 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
21-24 Ağustos 2020 Cuma-Pzt 1. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
25-26 Ağustos 2020 Salı - Çarş 2. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
27-28 Ağustos 2020 Perş-Cuma 3. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
31 Ağu-1 Eylül 2020 Pzt - Salı 4. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
2-3 Eylül 2020 Çarş - Perş 5. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
B- ÖĞRETMENLERLE VELİLERİN TANIŞMA TOPLANTILARI PROGRAMI
28 Ağustos 2020 Cuma 0 - 2 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle
Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
31 Ağustos 2020 Pazartesi 3 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma
Toplantısı (saat 18:00)
1 Eylül 2020 Salı 4 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
2 Eylül 2020 Çarşamba 5 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
3 Eylül 2020 Perşembe 1. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
4 Eylül 2020 Cuma 2.-3.-4. ve 5. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
ORYANTASYON (OKULA UYUM) PROGRAMLARI
3 - 4 Eylül 2020 Perş-Cuma 3, 4, 5 Yaş Sınıfları öğrencileri iki gün uyum programına katılacak (08:00-12:30)
4 Eylül 2020 Cuma 1. Sınıf öğrencileri bir gün uyum programına katılacak (08:10-12:30)
7 Eylül 2020 Pazartesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması (1.Hafta 8:10-13:30)
14 Eylül 2020 Pazartesi Tam Gün Eğitim Programına Geçiş (08:10-15:45)

NEAR EAST JUNIOR COLLEGE
2019 - 2020 Ders Yılı 3. Sınıflar Etkinlik ve Tören Takvimi

Değerli Velilerimiz,
YDİ olarak inanıyoruz ki, çocuklarımızın sosyal gelişimlerini ve özgüvenlerini artırmak en az akademik kazanımları kadar önemlidir. İşte bu ilke ile hazırladığımız yıllık etkinlik ve tören programlarımızla ilgili içerik ve tarih bilgileri aşağıdaki tabloda sizlere verilmiştir.

Öğrencilerimiz ders yılı boyunca kutlayacakları resmi törenler yanında, birçok genel ve bireysel etkinlikleri de gerçekleştireceklerdir. Herhangi bir etkinlikten sorumlu olan öğretmenler, öğrencilere görev alacağı veya seçeceği etkinliklerle ilgili paylaşımlarda bulunarak bilgilendirme yapacaktır. Her çocuk genel etkinliklere katılabilecektir. Ancak bireysel etkinliklerde her çocuğun katılımı farklı farklı olacaktır.

Çocuğunuzun katılacağı her etkinlik sizlere duyuru olarak bildirilecektir.

Tabloda yazılı etkinlik gün ve tarihlerinde zorunlu bir değişiklik yapılması gerekiyorsa, mutlaka önceden sizlere duyurulacaktır. Ayrıca salon planlamalarının her ay başı yapılmasından ötürü, Bu çizelgede tarihleri verilmeyen etkinliklerin bilgileri duyuru hazırlanarak sizlere bildirilecektir.

Öğrencilerimizin gerçekleştireceği tüm etkinlik ve törenlere siz değerli velilerimiz davetlidir. Yıllık planlama açısından sizlere de yardımcı olacağına inandığımız bu etkinlik programlarımıza koyacağınız katkılarınıza ve katılımlarınıza öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Saygılarımla

 

Ertan Aligüllü

İlköğretim Eğitim Başkanı

EYLÜL
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
Eylül 2019 Kıyafet Dağıtımı
5 Eylül 2019 Perşembe Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (2. 3. 4. 5. Sınıflar) (17:30 - 18:30)
9 Eylül 2019 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı I. Dönem Başlangıcı
9-13 Eylül 2019 Pzt - Cuma 1. Hafta Öğleye Kadar Programı (8:10 - 13:30)
16 Eylül 2019 Pazartesi Tam Gün Eğitime Geçiş (08:10 - 15:45)
23 Eylül 2019 Pazartesi Meyve Günü (Tüm Sınıflar)
EKİM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Ekim 2019 Cuma Hayvanları Koruma Günü Etkinliği (Tüm Sınıflar)
7 Ekim 2019 Pazartesi International Month - China (A şubeleri görevli)
22 Ekim 2019 Salı AÇEV Programının Başlaması
22 Ekim 2019 Salı Salı Pazarına Ziyaret
24 Ekim 2019 Perşembe Öğrencilerin Mesleklerle İlgili Draması
28 Ekim 2019 Pazartesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni (5A Sınıfı organize edecek / A şubeleri görevli)
28 Ekim 2019 Pazartesi Cambridge Sertifika Töreni
29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
31 Ekim 2019 Perşembe Halloween
KASIM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Kasım 2019 Pazartesi International Month - Australia (B şubeleri görevli)
4-10 Kasım 2019 Pzt - Pazar Atatürk Haftası
7 Kasım 2019 Perşembe Hijyen ve Sağlıkla İlgili Bilgilendirme
10 Kasım 2019 Pazar Atatürk'ü Anma Töreni (5B Sınıfı organize edecek / B şubeleri görevli)
14 Kasım 2019 Perşembe KKTC'nin Kuruluş Yıldönümü Töreni (5C Sınıfı organize edecek / C şubeleri görevli)
15 Kasım 2019 Cuma KKTC’nin Kuruluşu ve Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
20 Kasım 2019 Çarşamba Dünya Çocuk Hakları Günü
22 Kasım 2019 Cuma 24 Kasım Öğretmenler Günü (Öğrenciler yemek sonrası 12:30'da okuldan aranacaktır)
ARALIK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
2 Aralık 2019 Pazartesi International Month - Italy (C şubeleri görevli)
3 Aralık 2019 Salı Dünya Engelliler Günü Etkinliği (Engellilerle ilgili proje çalışması)
9-13 Aralık 2019 Pzt - Cuma Kış Hastalıkları ile ilgili öğrencilerin doktor tarafından bilgilendirilmesi
9 Aralık 2019 Pazartesi Şiir Okuma Etkinliği (11:20-12:00) (salon 4 kütüphane)
10 Aralık 2019 Salı General Knowledge (10:25-11:05) (salon 4 kütüphane)
12 Aralık 2019 Çarşamba Masal Anlatma Şöleni (13:15-13:45) (salon 4 kütüphane)
13 Aralık 2019 Cuma Ara Raporların Verilmesi
16-20 Aralık 2019 Pzt - Cuma Yerli Malı Tüketim Haftası
17 Aralık 2019 Salı AÇEV Belge Töreni (18:00 salon 4 kütüphane)
19 Aralık 2019 Perşembe Bilinçli Tüketici Uygulaması İçin Market Gözlemi
23-27 Aralık 2019 Pzt - Cuma Milli Mücadele ve Şehitleri Anma Haftası (5D Sınıfı organize edecek / D şubeleri görevli)
30 Aralık 2019 Pazartesi Öğleye kadar normal ders programı uygulanacaktır. Ö.S. YENİ YIL partisi yapılacaktır.
31 Aralık 2019 Salı Yeni Yıl Tatili
OCAK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
1 Ocak 2020 Çarşamba Yeni Yıl Tatili
6 Ocak 2020 Pazartesi International Month - Egypt (D şubeleri görevli)
13 Ocak 2020 Pazartesi Rauf Raif Denktaş'ı Anma Töreni (5E Sınıfı organize edecek / E şubeleri görevli) (saat 08:10 - 08:30)
15 Ocak 2020 Çarşamba Dr.Fazıl Küçük'ü Anma Töreni (Saat 10:15) (5H Sınıfı organize edecek / H şübeleri görevli olacak)
16 Ocak 2020 Perşembe Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Raif Denktaş'ın Anıtına Ziyaret
20-24 Ocak 2020 Perşembe Ağaç Bayramı Töreni (5F Sınıfı organize edecek / F şubeleri görevli)
Türkçe Bilgi Yarışması Etkinliği (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
English Day (Veli Katılımlı)
1st Group: 3E / 3F / 3G / 3H (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
2nd Group: 3A / 3B / 3C / 3D (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
31 Ocak 2020 Cuma Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak tatile çıkacaklar)
ŞUBAT
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1-16 Şubat 2020 2019-2020 Öğretim Yılı II. Dönem Başlangıcı
17 Şubat 2020 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı II. Dönem Başlangıcı
17 Şubat 2020 Pazartesi International Month - Holland (E şubeleri görevli)
MART
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
2 Mart 2020 Pazartesi International Month - Brazil (F şubeleri görevli)
Sağlıklı Beslenme (Okul Diyetisyeninin Öğrencilere Obezite Konusunda Bilgi Verilmesi)
(Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
11 Mart 2020 Çarşamba Türkçe Olimpiyatları (saat 13:15-13:45) (salon 4)
20 Mart 2020 Cuma Dünya Su Günü Projelerin Panolarda Sergilenmesi
22 Mart 2020 Pazar Dünya Su Günü
23-27 Mart 2020 Pzt - Cuma Toplu Kitap Okuma ve Yerli Şair - Yazarların okula davet edilmesi
27 Mart 2020 Cuma Dünya Tiyatrolar Günü
NİSAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
6 Nisan 2020 Pazartesi International Month - England (G / H şubeleri görevli)
Matematik Bilgi Yarışması (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
15 Nisan 2020 Çarşamba Kıbrıs Günleri Etkinlikleri
17 Nisan 2020 Cuma Ara Raporların Verilmesi
20 Nisan 2020 Pazartesi 2020-2021 Okul Kayıt Formlarının Gönderilmesi
21 Nisan 2020 Salı 23 Nisan Töreni: (1. ve 2. Sınıflar ve 5 Yaşlar) (saat 18:00)
22 Nisan 2020 Çarşamba Balo ve Oyun Şöleni (sabah)
23 Nisan Töreni: (3. 4. ve 5. Sınıflar) (saat 18:00)
23-24 Nisan 2020 Perş-Cuma Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (2 gün tatil)
MAYIS
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Mayıs 2020 Cuma İşçi ve Bahar Bayramı (1 gün tatil)
4 Mayıs 2020 Pazartesi International Month - Cyprus (Tüm şubeleri görevli)
4 - 8 Mayıs 2020 Pzt - Cuma Trafik Haftası Etkinlikleri
5 Mayıs 2020 Salı Kıbrıs'ın Tarihi Yerlerini Ziyaret
Word Game (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
15 Mayıs 2020 Cuma Yeni Dönem Kayıt Formlarının Toplanması
18 Mayıs 2020 Pazartesi Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni (5G Sınıfı organize edecek / G şubeleri görevli)
19 Mayıs 2020 Salı Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (1 gün tatil)
English Drama Club ( 2. ve 3. Sınıfları) (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
21-28 Mayıs 2020 Perş - Perş Süt Haftası
Matematik Olimpiyatı (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
23-24-25-26 Mayıs 2020 Cumartesi - Salı Arife ve Ramazan Bayramı (2 gün tatil)
27 Mayıs - 5 Haziran 2020 Çarş-Cuma Cambridge Sınavları
HAZİRAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Haziran 2020 Pazartesi Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri (4A Sınıfı organize edecek / Tüm şubeler görevli)
2 Haziran 2020 Salı Kampüsteki Doğa ve Herbarium Müzesine Ziyaret
1-5 Haziran 2020 Pzt - Cuma 2. Uluslararası Mutlu Çocuk, Mutlu Çevre Festivali
5 Haziran 2020 Cuma Dünya Çevre Günü
8 Haziran 2020 Pazartesi Görsel Sanatlar Sergisinin Açılışı (saat 14:30 - 16:00)
9 Haziran 2020 Salı Sergi Ziyaretinin Son Günü (saat 14:30 - 16:00)
15 Haziran 2020 Pazartesi Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak yaz tatiline çıkacaklar)
2020 - 2021 Ders Yılı İçin Bilgilendirme (Ağustos-Eylül)
A- KIYAFET DAĞITIM PROGRAMI
10-12 Ağustos 2020 Pzt - Çarş 3 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
13-17 Ağustos 2020 Perş - Pzt 4 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
18-20 Ağustos 2020 Salı - Perş 5 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
21-24 Ağustos 2020 Cuma-Pzt 1. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
25-26 Ağustos 2020 Salı - Çarş 2. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
27-28 Ağustos 2020 Perş-Cuma 3. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
31 Ağu-1 Eylül 2020 Pzt - Salı 4. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
2-3 Eylül 2020 Çarş - Perş 5. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
B- ÖĞRETMENLERLE VELİLERİN TANIŞMA TOPLANTILARI PROGRAMI
28 Ağustos 2020 Cuma 0 - 2 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle
Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
31 Ağustos 2020 Pazartesi 3 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma
Toplantısı (saat 18:00)
1 Eylül 2020 Salı 4 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
2 Eylül 2020 Çarşamba 5 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
3 Eylül 2020 Perşembe 1. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
4 Eylül 2020 Cuma 2.-3.-4. ve 5. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
ORYANTASYON (OKULA UYUM) PROGRAMLARI
3 - 4 Eylül 2020 Perş-Cuma 3, 4, 5 Yaş Sınıfları öğrencileri iki gün uyum programına katılacak (08:00-12:30)
4 Eylül 2020 Cuma 1. Sınıf öğrencileri bir gün uyum programına katılacak (08:10-12:30)
7 Eylül 2020 Pazartesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması (1.Hafta 8:10-13:30)
14 Eylül 2020 Pazartesi Tam Gün Eğitim Programına Geçiş (08:10-15:45)

NEAR EAST JUNIOR COLLEGE
2019 - 2020 Ders Yılı 4. Sınıflar Etkinlik ve Tören Takvimi

Değerli Velilerimiz,
YDİ olarak inanıyoruz ki, çocuklarımızın sosyal gelişimlerini ve özgüvenlerini artırmak en az akademik kazanımları kadar önemlidir. İşte bu ilke ile hazırladığımız yıllık etkinlik ve tören programlarımızla ilgili içerik ve tarih bilgileri aşağıdaki tabloda sizlere verilmiştir.

Öğrencilerimiz ders yılı boyunca kutlayacakları resmi törenler yanında, birçok genel ve bireysel etkinlikleri de gerçekleştireceklerdir. Herhangi bir etkinlikten sorumlu olan öğretmenler, öğrencilere görev alacağı veya seçeceği etkinliklerle ilgili paylaşımlarda bulunarak bilgilendirme yapacaktır. Her çocuk genel etkinliklere katılabilecektir. Ancak bireysel etkinliklerde her çocuğun katılımı farklı farklı olacaktır.

Çocuğunuzun katılacağı her etkinlik sizlere duyuru olarak bildirilecektir.

Tabloda yazılı etkinlik gün ve tarihlerinde zorunlu bir değişiklik yapılması gerekiyorsa, mutlaka önceden sizlere duyurulacaktır. Ayrıca salon planlamalarının her ay başı yapılmasından ötürü, bu çizelgede tarihleri verilmeyen etkinliklerin bilgileri duyuru hazırlanarak sizlere bildirilecektir.

Öğrencilerimizin gerçekleştireceği tüm etkinlik ve törenlere siz değerli velilerimiz davetlidir.Yıllık planlama açısından sizlere de yardımcı olacağına inandığımız bu etkinlik programlarımıza koyacağınız katkılarınıza ve katılımlarınıza öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Saygılarımla

 

Ertan Aligüllü

İlköğretim Eğitim Başkanı

EYLÜL
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
Eylül 2019 Kıyafet Dağıtımı
5 Eylül 2019 Perşembe Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı - (2. 3. 4. 5. Sınıflar) (17:30 - 18:30)
9 Eylül 2019 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı 1. Dönem Başlangıcı
9-13 Eylül 2019 Pzt - Cuma 1. Hafta Öğleye Kadar Program (8:10 - 13:30)
16 Eylül 2019 Pazartesi Tam Gün Programına Geçiş (8:10 - 15:45)
23 Eylül 2019 Pazartesi Meyve Günü (Tüm Sınıflar)
EKİM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Ekim 2019 Cuma Hayvanları Koruma Günü Etkinliği (Hayvan Hastanesini Ziyaret)
7 Ekim 2019 Pazartesi International Month - China (A şubeleri görevli)
17 Ekim 2019 Perşembe Köy Gezisi: Zeytin Yağı Fabrikası ve İncirli Mağarası Bölgesi Gözlem Gezisi
22 Ekim 2019 Salı AÇEV Programının Başlaması
28 Ekim 2019 Pazartesi Cambridge Sertifika Töreni
29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
31 Ekim 2019 Perşembe Halloween
KASIM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Kasım 2019 Pazartesi International Month - Australia (B şubeleri görevli)
5 Kasım 2019 Salı Hijyen ve Sağlıkla İlgili Bilgilendirme
4-10 Kasım 2019 Pzt - Pazar Atatürk Haftası
8 - 10 Kasım 2019 Cuma-Pazar Anıtkabir'e Ziyaret - Eskişehir Farkındalık ve Gezi Turu
10 Kasım 2019 Pazar Atatürk'ü Anma Töreni (5B Sınıfı organize edecek / B şubeleri görevli)
14 Kasım 2019 Perşembe KKTC'nin Kuruluş Yıldönümü Töreni (5C Sınıfı organize edecek / C şubeleri görevli)
15 Kasım 2019 Cuma KKTC’nin Kuruluşu ve Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
20 Kasım 2019 Çarşamba Dünya Çocuk Hakları Günü
20 Kasım 2019 Çarşamba Şiir Okuma Etkinliği (12:00-13:30) (Öğrenciler Arasında)
22 Kasım 2019 Cuma 24 Kasım Öğretmenler Günü (Öğrenciler yemek sonrası 12:30'da okuldan aranacaktır)
ARALIK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
2 Aralık 2019 Pazartesi International Month - Italy (C şubeleri görevli)
3 Aralık 2019 Salı Dünya Engelliler Günü (Film Etkinliği)
4-5 Aralık 2019 Çarş - Perş Kıbrıs Kültürü Aktivitesi
9-13 Aralık 2019 Pzt - Cuma Kış hastalıkları hakkında öğrencilerin doktor tarafından bilgilendirilmesi
11 Aralık 2019 Çarşamba General Knowledge (12:45-13:15) (salon 4 kütüphane)
12 Aralık 2019 Perşembe Masal Anlatma Şöleni (11:20- 12:00) (salon 4 kütüphane)
13 Aralık 2019 Cuma Ara Raporların Verilmesi
16-20 Aralık 2019 Pzt - Cuma Yerli Malı Tüketim Haftası Etkinlikleri
17 Aralık 2019 Salı AÇEV Belge Töreni (18:00 salon 4 kütüphane)
23-27 Aralık 2019 Pzt - Cuma Milli Mücadele ve Şehitler Haftası (5D Sınıfı organize edecek / D şubeleri görevli)
30 Aralık 2019 Pazartesi Öğleye kadar normal ders programı uygulanacaktır. Ö.S. YENİ YIL partisi yapılacaktır.
31 Aralık 2019 Salı Yeni Yıl Tatili
OCAK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
1 Ocak 2020 Çarşamba Yeni Yıl Tatili
6 Ocak 2020 Pazartesi International Month - Egypt (D şubeleri görevli)
13 Ocak 2020 Pazartesi Rauf Raif Denktaş'ı Anma Töreni (5E Sınıfı organize edecek / E şubeleri görevli) (saat 08:10 - 08:30)
15 Ocak 2020 Çarşamba Dr.Fazıl Küçük'ü Anma Töreni (Saat 10:15) (5H Sınıfı organize edecek / H şübeleri görevli olacak)
16 Ocak 2020 Perşembe Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Raif Denktaş'ın Anıtına Ziyaret
20-24 Ocak 2020 Pzt - Cuma Ağaç Bayramı Töreni (5F Sınıfı organize edecek / F şubeleri görevli)
English Day (Veli Katılımlı)
1st Group: 3E / 3F / 3G / 3H (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
2nd Group: 3A / 3B / 3C / 3D (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
31 Ocak 2020 Cuma Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak tatile çıkacaklar)
ŞUBAT
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1-16 Şubat 2020 2019-2020 Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili
17 Şubat 2019 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı II. Dönem Başlangıcı
17 Şubat 2019 Pazartesi International Month - Holland (E şubeleri görevli)
Masal Anlatma Etkinliği (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
MART
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
2 Mart 2020 Pazartesi International Month - Brazil (F şubeleri görevli)
Türkçe Olimpiyatı (Öğrenciler Arasında) (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
9 Mart 2020 Pazartesi Matematik Olimpiyatları (saat 12:00-12:40)
Maths Olympics (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
11 Mart 2020 Çarşamba Türkçe Olimpiyatları (saat 12:00-12:45) (salon 4)
20 Mart 2020 Cuma 22 Mart Su Günü dolayısıyla piknik yapılacak
22 Mart 2020 Pazar Dünya Su Günü
23-27 Mart 2020 Pzt - Cuma Kütüphane Haftası (Kitap Satışı-Büyük Kütüphaneyı ziyaret)
27 Mart 2020 Cuma Dünya Tiyatrolar Günü
NİSAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
Bilgi Yarışması (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
6 Nisan 2020 Pazartesi International Month - England (G / H şubeleri görevli)
9 Nisan 2020 Perşembe Köy Gezisi
Word Game (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
17 Nisan 2020 Cuma Ara Raporların Verilmesi
20 Nisan 2020 Pazartesi 2020-2021 Okul Kayıt Formlarının Gönderilmesi
21 Nisan 2020 Salı 23 Nisan Töreni: (1. ve 2. Sınıflar ve 5 Yaşlar) (saat 18:00)
22 Nisan 2020 Çarşamba Balo ve Oyun Şöleni (sabah)
23 Nisan Töreni: (3. 4. ve 5. Sınıflar) (saat 18:00)
23-24 Nisan 2020 Perş-Cuma Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (2 gün tatil)
MAYIS
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Mayıs 2020 Cuma İşçi ve Bahar Bayramı (1 gün tatil)
4 Mayıs 2020 Pazartesi International Month - Cyprus (Tüm şubeleri görevli)
4 - 8 Mayıs 2020 Pzt - Cuma Trafik Haftası Etkinlikleri
English Drama Club (İlkokul 4. ve 5. Sınıfları) (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
15 Mayıs 2020 Cuma Yeni Dönem Kayıt Formlarının Toplanması
18 Mayıs 2020 Pazartesi Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni (5G Sınıfı organize edecek / G şubeleri görevli)
19 Mayıs 2020 Salı Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (1 gün tatil)
21-28 Mayıs 2020 Perş - Perş Süt Haftası
23-24-25-26 Mayıs 2020 Cumartesi - Salı Arife ve Ramazan Bayramı (2 gün tatil)
27 Mayıs - 5 Haziran 2020 Çarş-Cuma Cambridge Sınavları
HAZİRAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Haziran 2020 Pazartesi Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri (4A Sınıfı organize edecek / Tüm şubeler görevli)
1-5 Haziran 2020 Pzt - Cuma 2. Uluslararası Mutlu Çocuk, Mutlu Çevre Festivali
5 Haziran 2020 Cuma Dünya Çevre Günü
9 Haziran 2020 Salı Sergi Ziyaretinin Son Günü (saat 14:30 - 16:00)
15 Haziran 2020 Pazartesi Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak yaz tatiline çıkacaklar)
2020 - 2021 Ders Yılı İçin Bilgilendirme (Ağustos-Eylül)
A- KIYAFET DAĞITIM PROGRAMI
10-12 Ağustos 2020 Pzt - Çarş 3 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
13-17 Ağustos 2020 Perş - Pzt 4 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
18-20 Ağustos 2020 Salı - Perş 5 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
21-24 Ağustos 2020 Cuma-Pzt 1. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
25-26 Ağustos 2020 Salı - Çarş 2. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
27-28 Ağustos 2020 Perş-Cuma 3. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
31 Ağu-1 Eylül 2020 Pzt - Salı 4. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
2-3 Eylül 2020 Çarş - Perş 5. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
B- ÖĞRETMENLERLE VELİLERİN TANIŞMA TOPLANTILARI PROGRAMI
28 Ağustos 2020 Cuma 0 - 2 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle
Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
31 Ağustos 2020 Pazartesi 3 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma
Toplantısı (saat 18:00)
1 Eylül 2020 Salı 4 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
2 Eylül 2020 Çarşamba 5 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
3 Eylül 2020 Perşembe 1. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
4 Eylül 2020 Cuma 2.-3.-4. ve 5. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
ORYANTASYON (OKULA UYUM) PROGRAMLARI
3 - 4 Eylül 2020 Perş-Cuma 3, 4, 5 Yaş Sınıfları öğrencileri iki gün uyum programına katılacak (08:00-12:30)
4 Eylül 2020 Cuma 1. Sınıf öğrencileri bir gün uyum programına katılacak (08:10-12:30)
7 Eylül 2020 Pazartesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması (1.Hafta 8:10-13:30)
14 Eylül 2020 Pazartesi Tam Gün Eğitim Programına Geçiş (08:10-15:45)

NEAR EAST JUNIOR COLLEGE
2019 - 2020 Ders Yılı 5. Sınıflar Etkinlik ve Tören Takvimi

Değerli Velilerimiz,
YDİ olarak inanıyoruz ki, çocuklarımızın sosyal gelişimlerini ve özgüvenlerini artırmak en az akademik kazanımları kadar önemlidir. İşte bu ilke ile hazırladığımız yıllık etkinlik ve tören programlarımızla ilgili içerik ve tarih bilgileri aşağıdaki tabloda sizlere verilmiştir.

Öğrencilerimiz ders yılı boyunca kutlayacakları resmi törenler yanında, birçok genel ve bireysel etkinlikleri de gerçekleştireceklerdir. Herhangi bir etkinlikten sorumlu olan öğretmenler, öğrencilere görev alacağı veya seçeceği etkinliklerle ilgili paylaşımlarda bulunarak bilgilendirme yapacaktır. Her çocuk genel etkinliklere katılabilecektir. Ancak bireysel etkinliklerde her çocuğun katılımı farklı farklı olacaktır.

Çocuğunuzun katılacağı her etkinlik sizlere duyuru olarak bildirilecektir.

Tabloda yazılı etkinlik gün ve tarihlerinde zorunlu bir değişiklik yapılması gerekiyorsa, mutlaka önceden sizlere duyurulacaktır. Ayrıca salon planlamalarının her ay başı yapılmasından ötürü, Bu çizelgede tarihleri verilmeyen etkinliklerin bilgileri duyuru hazırlanarak sizlere bildirilecektir.

Öğrencilerimizin gerçekleştireceği tüm etkinlik ve törenlere siz değerli velilerimiz davetlidir. Yıllık planlama açısından sizlere de yardımcı olacağına inandığımız bu etkinlik programlarımıza koyacağınız katkılarınıza ve katılımlarınıza öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Saygılarımla

 

Ertan Aligüllü

İlköğretim Eğitim Başkanı

EYLÜL
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
Eylül 2019 Kıyafet Dağıtımı
5 Eylül 2019 Perşembe Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı - (2.3.4.5. Sınıflar) (17:30 - 18:30)
9 Eylül 2019 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı 1.Dönem Başlangıcı
9-13 Eylül 2019 Pzt - Cuma 1. Hafta Öğleye Kadar Program (08:10 - 13.30)
16 Eylül 2019 Pazartesi Tam Gün Programına Geçiş (08:10 - 15:45)
23 Eylül 2019 Pazartesi Meyve Günü - Tüm Sınıflar
EKİM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Ekim 2019 Cuma Hayvanları Koruma Günü Etkinliği - Tüm Sınıflar
7 Ekim 2019 Pazartesi International Month - China (A şubeleri görevli)
22 Ekim 2019 Salı AÇEV Programının Başlaması
28 Ekim 2019 Pazartesi Cambridge Sertifika Töreni
28 Ekim 2019 Pazartesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni (5A Sınıfı organize edecek / A şubeleri görevli)
29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
30 Ekim 2019 Çarşamba Lefkoşa Tarihi Yerler Gezisi
31 Ekim 2019 Perşembe Halloween
KASIM
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
4 Kasım 2019 Pazartesi International Month - Australia (B şubeleri görevli)
4-10 Kasım 2019 Pzt - Pazar Atatürk Haftası
8 - 10 Kasım 2019 Cuma-Pazar Anıtkabir'e Ziyaret - Eskişehir Farkındalık ve Gezi Turu
10 Kasım 2019 Pazar Atatürk'ü Anma Töreni (5B Sınıfı organize edecek / B şubeleri görevli)
12 Kasım 2019 Salı Hijyen ve Sağlıkla İlgili Bilgilendirme
14 Kasım 2019 Perşembe KKTC'nin Kuruluş Yıldönümü Töreni (5C Sınıfı organize edecek / C şubeleri görevli)
15 Kasım 2019 Cuma KKTC’nin Kuruluşu ve Cumhuriyet Bayramı (1 gün tatil)
20 Kasım 2019 Çarşamba Dünya Çocuk Hakları Günü
22 Kasım 2019 Cuma 24 Kasım Öğretmenler Günü (Öğrenciler yemek sonrası 12:30'da okuldan aranacaktır)
ARALIK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
2 Aralık 2019 Pazartesi International Month - Italy (C şubeleri görevli)
3 Aralık 2019 Salı Dünya Engelliler Günü Etkinliği (Sınıf Etkinliği )
4 Aralık 2019 Çarşamba General Knowledge (saat 12:00 - 12:45) (salon 4 kütüphane)
5 Aralık 2019 Perşembe Kıbrıs Kültürüne Ait Yemek ve Tatlılar (5. Sınıflar arasında)
9-13 Aralık 2019 Pzt - Cuma Kış hastalıklarıyla ilgili öğrencilerin doktor tarafından bilgilendirilmesi
12 Aralık 2019 Perşembe Girne Bölgesi Tarihi Yerler Gezisi
13 Aralık 2019 Cuma Ara Raporların Verilmesi
16-20 Aralık 2019 Pzt - Cuma Yerli Malı Tüketim Haftası Etkinlikleri
17 Aralık 2019 Salı AÇEV Belge Töreni (18:00 salon 4 kütüphane)
23-27 Aralık 2019 Pzt - Cuma Milli Mücadele ve Şehitler Haftası (5D Sınıfı organize edecek / D şubeleri görevli)
30 Aralık 2019 Pazartesi Öğleye kadar normal ders programı uygulanacaktır. Ö.S. YENİ YIL partisi yapılacaktır.
31 Aralık 2019 Salı Yeni Yıl Tatili
OCAK
Tarih Gün 1. Dönem Etkinlikleri
1 Ocak 2020 Çarşamba Yeni Yıl Tatili
6 Ocak 2020 Pazartesi International Month - Egypt (D şubeleri görevli)
13 Ocak 2020 Pazartesi Rauf Raif Denktaş'ı Anma Töreni (5E Sınıfı organize edecek / E şubeleri görevli) (saat 08:10 - 08:30)
15 Ocak 2020 Çarşamba Dr. Fazıl Küçük'ü Anma Töreni (saat 10:15) (5H organize edecek / H şübeleri görevli olacak)
20-24 Ocak 2020 Pzt - Cuma Ağaç Bayramı Töreni (5F Sınıfı organize edecek / F şubeleri görevli)
31 Ocak 2020 Cuma Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak tatile çıkacaklar)
ŞUBAT
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1-16 Şubat 2020 2019-2020 Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili
17 Şubat 2020 Pazartesi 2019-2020 Öğretim Yılı 2. Dönem Başlangıcı
17 Şubat 2020 Pazartesi International Month - Holland (E şubeleri görevli)
4 Mart 2020 Çarşamba 5. Sınıflar Şiir Okuma Etkinliği (saat 12:15-13:00) (salon 4)
MART
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
2 Mart 2020 Pazartesi International Month - Brazil (F şubeleri görevli)
Maths Olympics (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
17 Mart 2020 Salı Mağusa Bölgesi Tarihi Yerler Gezisi
22 Mart 2020 Pazar Dünya Su Günü
Aytışma (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
27 Mart 2020 Cuma Dünya Tiyatrolar Günü
NİSAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
6 Nisan 2020 Pazartesi International Month - England (G / H şubeleri görevli)
Word Game (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
17 Nisan 2020 Cuma Ara Raporların Verilmesi
20 Nisan 2020 Pazartesi 2020-2021 Okul Kayıt Formlarının Gönderilmesi
21 Nisan 2020 Salı 23 Nisan Töreni: (1. ve 2. Sınıflar ve 5 Yaşlar) (saat 18:00)
22 Nisan 2020 Çarşamba Balo ve Oyun Şöleni (sabah)
23 Nisan Töreni: (3. -4. ve -5. Sınıflar) (saat 18:00)
23-24 Nisan 2020 Perş-Cuma Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (2 gün tatil)
Türkçe Bilgi Yarışması (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
MAYIS
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
1 Mayıs 2020 Cuma İşçi ve Bahar Bayramı (1 gün tatil)
4 Mayıs 2020 Pazartesi International Month - Cyprus (Tüm şubeleri görevli)
4-8 Mayıs 2020 Pzt - Cuma Trafik Haftası Etkinlikleri
English Drama Club (4. ve 5. Sınıfları) (Etkinliğin yeri, tarihi, günü ve saati bildirilecektir)
15 Mayıs 2020 Cuma Yeni Dönem Kayıt Formlarının Toplanması
18 Mayıs 2020 Pazartesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Töreni (5G Sınıfı organize edecek / G şubeleri görevli)
19 Mayıs 2020 Salı Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (1 gün tatil)
21-28 Mayıs 2020 Prş - Prş Süt Haftası (Süt ve Süt Ürünleri Tüketimi)
23-24-25-26 Mayıs 2020 Cumartesi - Salı Arife ve Ramazan Bayramı (2 gün tatil)
27 Mayıs - 5 Haziran 2020 Çarş-Cuma Cambridge Sınavları
HAZİRAN
Tarih Gün 2. Dönem Etkinlikleri
01-06 Haziran 2020 Pazartesi Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri (4A Sınıfı organize edecek / Tüm şubeler görevli)
1-5 Haziran 2020 Pzt - Cuma 2. Uluslararası Mutlu Çocuk, Mutlu Çevre Festivali
5 Haziran 2020 Cuma Dünya Çevre Günü
8 Haziran 2020 Pazartesi Görsel Sanatlar Sergisinin Açılışı (saat 14:30 - 16:00)
9 Haziran 2020 Salı Sergi Ziyaretinin Son Günü (saat 14:30 - 16:00)
10 Haziran 2020 Çarşamba Mezuniyet Balosu (5 Sınıflar) (saat 19:00-22:00)
11 Haziran 2020 Perşembe İlkokul Tamamlama Belgesi Dağıtım Töreni (saat 19:30)
15 Haziran 2020 Pazartesi Karne Günü (Öğrenciler saat 09:30'da karne ve belgelerini alarak yaz tatiline çıkacaklar)
2020 - 2021 Ders Yılı İçin Bilgilendirme (Ağustos-Eylül)
A- KIYAFET DAĞITIM PROGRAMI
10-12 Ağustos 2020 Pzt - Çarş 3 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
13-17 Ağustos 2020 Perş - Pzt 4 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
18-20 Ağustos 2020 Salı - Perş 5 Yaşlar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
21-24 Ağustos 2020 Cuma-Pzt 1. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
25-26 Ağustos 2020 Salı - Çarş 2. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
27-28 Ağustos 2020 Perş-Cuma 3. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
31 Ağu-1 Eylül 2020 Pzt - Salı 4. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
2-3 Eylül 2020 Çarş - Perş 5. Sınıflar (Kıyafet okul satış reyonundan alınacaktır)
B- ÖĞRETMENLERLE VELİLERİN TANIŞMA TOPLANTILARI PROGRAMI
28 Ağustos 2020 Cuma 0 - 2 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle
Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
31 Ağustos 2020 Pazartesi 3 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma
Toplantısı (saat 18:00)
1 Eylül 2020 Salı 4 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
2 Eylül 2020 Çarşamba 5 Yaş Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
3 Eylül 2020 Perşembe 1. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
4 Eylül 2020 Cuma 2.-3.-4. ve 5. Sınıfların Veli Bilgilendirme ve Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı (saat 18:00)
ORYANTASYON (OKULA UYUM) PROGRAMLARI
3 - 4 Eylül 2020 Perş-Cuma 3, 4, 5 Yaş Sınıfları öğrencileri iki gün uyum programına katılacak (08:00-12:30)
4 Eylül 2020 Cuma 1. Sınıf öğrencileri bir gün uyum programına katılacak (08:10-12:30)
7 Eylül 2020 Pazartesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması (1.Hafta 8:10-13:30)
14 Eylül 2020 Pazartesi Tam Gün Eğitim Programına Geçiş (08:10-15:45)