Yakın Doğu İlkokulu “Anne-Çocuk Kampı” ve “Anne-Bebek Kampı” ile İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor…
Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2019, 19:28

Yakın Doğu Okul Öncesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Yoga-Mandala ve Mindfulness Atölyesi, “Anne – Çocuk Kampı” ve “Anne - Bebek Kampı” düzenledi.

Ailelerin çocukları ile daha kaliteli vakit geçirmeleri, eğlenmeleri, farkındalıklar edinmeleri, güzel anılar biriktirmeleri ve çeşitli alanlarda bilgilenmeleri amacıyla düzenlenen kamplarda; beslenme, ruh sağlığı, kişisel gelişim seminerleri ile eğlenceli aktiviteler gerçekleştirildi.

Salamis Bay Conti Resort Hotel’de 60 anne ve 60 öğrenci ile birlikte gerçekleştirilen Anne – Çocuk Kampı’nda, anne – çocuk yogası, mandala çalışması, sabah yürüyüşleri, farkındalık atölyeleri, kapalı havuz etkinliği ve nefes çalışmasının yanı sıra bilgilendirici seminerler yapıldı.

Beslenme ile Yoga ve Nefes Çalışmaları Üzerine Sunumlar Yapıldı…
Kampta, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nilüfer Gaip Çelik “Yoga ve Nefes Çalışmalarının Astım Üzerindeki Olumlu Etkisi”, Diyetisyen Sabiha Gökçen Zeybek “Çocuk Beslenmesinin Önemi”, Psikolog (Bar Psikoloğu) Ferhat Aydın da “Hocam Ne Olacak Bu Çocuğun Hali ” adı altında anneleri bilgilendirdi.

Bebek Gelişiminde Ruhsal Değişimler ile Aşıların Önemi Anlatıldı…
0-2 yaş bebekleri ve anneleri ile birlikte Olive Tree Hotel’de gerçekleştirilen “Anne – Bebek Kampı”nda ise, Yakın Doğu Okullar Grubu Rehberlik Koordinatörü, Pedagog Ayşen Oy, “0-2 Yaş Gelişim Özellekleri ve Bu Dönemde Yaşanabilecek Ruhsal Değişimler”, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Seyhan Erişir Oygucu “Bebeklik ve Çocukluk Çağı Aşılarının Önemi”, Uz. Diyetisyen Sabiha Gökçen Zeybek de “Bebek Beslenmesi” konusunda seminerler verdi.

Kamp programında anne bebek bağını güçlendiren anne-bebek yogası, mandala çalışması, annelerin bebekleri ile katıldığı yarışma ve oyunlar da uygulandı. Annelerin eğlenerek bebekleri ile kaliteli vakit geçirdiği kampta bebek gelişimi ile ilgili bilgilerde artırıldı.