İngilizce

Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce, günümüzde eğitim, ekonomi, teknoloji, bilişim ve sağlık gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle öğrencilerimizin İngilizce dil hakimiyeti, en az ana dilleri kadar önemsenmekte, erken yaşlarda eğitime başlanmaktadır. Kullanılan doğru metotlarla, öğretmenlerimiz İngilizceyi hızlı, etkili ve eğlenceli olarak öğretebilmekte, bu dili temelden kavrayan öğrencilerimiz ise ileride yurtdışında eğitim almaya veya uluslararası standartlardaki dünya çalışmalarına hazırlanabilmektedir.

Yakın Doğu İlkokulu Cambridge Üniversitesi ile iş birliği içerisinde; Cambridge Okulu olma konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Müfredatımız Cambridge Global English programı çerçevesinde, 21. yüzyılın güçlükleriyle başa çıkabilen başarılı öğrenciler yetiştirmek; öğrencilerimizin dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin gelişimine odaklanmak hedeflenmektedir. Cambridge İlkokul Müfredatı çerçevesinde ise Global İngilizce, İlkokul İngilizce Matematik ve İlkokul İngilizce Fen dersleri verilerek, öğrencilerin İngilizceyi kullanma becerilerinin gelişimine odaklanılmaktadır. Derslerimiz KKTC’deki eğitim sistemiyle paralel düzenlenip yürütülmektedir.

Okulumuz, 1998 yılından bu yana öğrencilerini “Cambridge English Qualifications” doğrultusunda düzenlenen sınavlara hazırlamaktadır. Pre A1 Starters, A1 Movers, ve A2 Flyers uluslararası geçerliliği olan ve dil konusundaki beceriyi bir derecelendirme sistemine göre tanımlayan, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) kapsamında düzenlenmiş sınavlardır. Şu ana kadar okulumuz bu sınavlar neticesinde yüzde yüz başarı sağlamıştır.

Eğitim öğretim yılı içerisinde, “Sözcük Oyunu”, “Kitap Sunumu”, “Piyes ve Oyunlar”, “Genel Kültür” gibi etkinlikler düzenlenerek, öğrencilerin İngilizce konuşma konusundaki özgüvenleri geliştirilmektedir.

Yakın Doğu İlkokulunun alanında uzman İngilizce öğretmenleri, öğrencilerin İngilizce becerileriyle toplumda fark yaratmaları ve gelecekteki yaşamlarında başarıya ulaşmaları için çok büyük bir gayretle çalışmaktadır.